Hogyan válassz nyerő témát?
Az első és talán a legfontosabb, hogy érdekeljen a téma, amit választasz. Ez lehet a szenvedélyed, a hobbid vagy csak a szórakozásod. Teljesen mindegy! A lényeg, hogy örömmel foglalkozz vele és ne pedig kényszerűségből csináld! (Mindenkinek a kutató munkájában eljöhetnek azok a pillanatok, amikor az egészet hagyná a fenébe, de ha már az elején így érzel, akkor nagy valószínűséggel nem a megfelelő témát választottad!)
Érdemes végig gondolni azt is, hogy melyek azok a tárgyak, amelyekből jó voltál, amelyekből könnyedén vetted az akadályokat és talán még élvezettel is tanultad. Ezek további jó támpontokat adnak, hogy milyen irányban érdemes kutatásba kezdeni.
Biztos lehetsz benne, hogy előtted már nagyon sokan végig járták ugyanezt az utat és végül sikerült megtalálniuk a számukra megfelelő témát. Van, akinek rögtön ment a dolog, míg mások sokat töprengtek rajta, viszont a végeredmény ugyanaz: egy testhez álló, jó kutatható és újszerű megközelítésű téma, amely iránt igazán tudsz lelkesedni!
Fontos az is, hogy a konzulensed – aki végig kíséri a munkádat és ezalatt rengeteg hasznos tanáccsal fog ellátani – olyan oktató legyen, akivel szívesen dolgoznál együtt. Természtesen, ha szükséged van rá, nagyon szívesen segítünk a megfelelő konzulens kiválasztásában is!
Elképzelhető, hogy pont egy olyan téma keltette fel az érdeklődésedet, amellyel az egyik kollégánk is foglalkozik, csak éppen nem volt még vele órád. Mindenképpen fusd át, hogy melyek azok az intézeti témajavaslatok, amelyeket az oktatóink megadtak.
Az intézeti/oktatói témajavaslatok:
(Kiadás dátuma: 2022. február 14.)
Az intézeti/oktatói kutatási briefek:
(Kiadás dátuma: 2020. szeptember 14.)